You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

Firmino u 90. min donio pobjedu Liverpoolu u derbiju

Odigrane su još tri utakmice 13. kola Premiershipa, a Liverpool je u derbiju kola ostvario pobjedu protiv Tottenhama.

Krenulo je dobro za Liverpool koji je od 26. minute bio u prednosti nakon što je Salah matirao golmana gostiju Llorisa uz veliku pomoć Alderweirelda od kojeg se odbila lopta i prevarila francuskog vratara.

Ipak, sedam minuta kasnije Tottenham je istrčao sjajnu kontru, a šansu je u gol pretvorio ove sezone sjajni Son koji je za dlaku izbjegao zaleđe. U drugom dijelu vidjeli smo velik broj prilika s obje strane i kada se činilo da će ovaj dvoboj ipak završiti bez pobjednika gol za pobjedu Liverpoola postigao je Firmino u 90. minuti utakmice prekrasnim pogotkom glavom.

Liverpool se ovom pobjedom odvojio na vrhu ljestvice sa 28 bodova, tri više od drugoplasiranog Tottenhama i četiri od Southamptona i Leicestera.

Ekipe West Hama i Crystal Palacea su podijelili bodove, a rezultat je na kraju utakmice bio 1:1.

Gosti su imali vodstvo od 34. minute, a gol je postigao Benteke. Konačan rezultat utakmice postavio je Haller u 55. minuti fantastičnim pogotkom škaricama. Domaćin je posljednjih 20 minuta imao igrača više nakon što je isključen Benteke, ali nisu uspjeli ozbiljnije napraviti.

Bodove su podijelili i Fulham i Brighton, ali na toj utakmici nije viđen gol, te je završena rezultatom 0:0.