You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

Sunsi do šest pobjeda u nizu, Jokić srušio Lakerse

Phoenix Sunsi nastavljaju pobjeđivati uz povratak Darija Šarića.

Dario Šarić se nedavno vratio protiv svog bivšeg kluba Philadelphije odigravši vrlo dobru partiju, a solidan je bio i protiv Orlanda u utakmici koja je bila odlučena do kraja treće četvrtine kada su Sunsi poveli 84:60. Devin Booker je bio najefikasniji s 27 koševa dok je Šibenčanin pridodao sedam uz pet skokova u 16 minuta igre.

Usprkos triple-double učinku Giannisa Antetokounmpa (24p, 17sk, 10as), Milwaukee je poražen u Oklahomi protiv Thundera koji su ponovno zaigrali bez svog najboljeg igrača Shaija Gilgeousa-Alexandera. Ipak, čitava startna petorka OKC-a bila je dvoznamenkasta, a kolonu je predvodio Justin Jackson s 22 poena, Al Horford je pridodao 20 uz devet asistencija i sedam skokova.

Utakmicu je prelomila Jacksonova trica 14,9 sekundi prije isteka vremena kada je Thunder došao do vodstva 114:109.

Washington Wizardsi nanijeli su dodatne probleme Bostonu koji igra sve lošije, ovoga puta zakazao je Jayson Tatum ostavši na svega šest poena uz šut 3-14. Iako su Jaylen Brown i Kemba Walker ubacili po 25, Celticsi nisu mogli do pobjede protiv jedne od najgorih momčadi u ligi ove sezone.

DONČIĆU 44 POENA NEDOVOLJNA ZA POBJEDU

Wizardsi su nakon tri četvrtine imali 22 poena prednosti, a pobjednički sastav predvodio je Bradley Beal s 35 poena. Russell Westbrook pridodao je 13 koševa, 11 asistencija i devet skokova. Celticsi imaju jedan od najlošijih ulazaka u sezonu proteklih deset godina, izgubili su deset od posljednjih šesnaest utakmica te su na omjeru 13-13.

Luka Dončić drugu utakmicu zaredom ubacio je preko četrdeset poena, ovoga puta 44, no promašio je tricu za izjednačenje protiv Portlanda, pet sekundi prije isteka vremena. Na drugoj strani, Damian Lillard (34 poena) pogađao je ključne šuteve. Slovenac je inače odigrao jednu od šuterski najboljih utakmica sezone, iskoristio je 14 od 20 pokušaja (5-8 za tricu). Upisao je i devet asistencija te sedam uhvaćenih lopti.

Ivica Zubac odigrao je dobrih 15 minuta u pobjedi Clippersa protiv Clevelanda, upisao je pet poena uz pet skokova. Clipps su nastupili bez Kawhija Leonarda i Paula Georgea. Druga momčad iz Los Angelesa, aktualni prvaci Lakersi poraženi su u Denveru čime je prekinuta njihova serija od sedam pobjeda. Nikola Jokić je zabilježio triple-double učinak s 23 poena, 16 skokova i deset asistencija. LeBron James je bio najbolji u poraženom sastavu s 22 poena, deset skokova i devet asistencija.