You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

Messijeva dva gola i asistencija za uvjerljivo slavlje Barce

Barcelona je došla do velike pobjede na svojem Camp Nou i ostala u utrci za naslov.

Goste iz predgrađa Madrida načeo je Messi već u osmoj minuti, no slavlje Katalonaca nije dugo trajalo jer je Lenglet zabio nespretan autogol samo četiri minute kasnije.

Barcelona ponovno dolazi do vodstva u 28. minuti, ovaj put nakon katastrofalne reakcije obrane Getafea i novog autogola, a u 33. minuti Messi povećava na 3:1. Nadu gostima da mogu do barem boda u Kataloniji donio je Enes Unal iz kaznenog udarca u 69. minuti.

No, u samoj završnici Messi je iz kornera lijepo ubacio za Arauja koji je u 87. minuti glavom zabio za 4:2, a konačnih 5:2 donio je Griezmann iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio.

Vodeći Atletico ima 73 boda, tri više od Real Madrida. Na trećem je mjestu Barcelona sa 68 bodova i utakmicom manje od vodećeg dvojca. Sevilla je četvrta sa 67 bodova, a peti je Real Sociedad s 50 bodova. U zoni ispadanja su Huesca (27), Elche (27) i Eibar (23).