You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

Barcelona i bez Messija pregazila Juventus

I ovosezonsko izdanje tradicionalnog Gamper kupa pripalo je Barceloni koja je sa 3:0 pobijedila Juventus.

Susret se igrao na Johann Cruyff Areni. Bio je to prvi dvoboj za Barcelonu bez Lionela Messija kao klupskog člana.

Odustvo Messija se nije osjetilo pošto su se izabranici Ronalda Koemana predstavili u dobrom svjetlu protiv gostiju iz Torina koje su lakoćom svladali pospremivši tri lopte u njihovu mrežu.

Juventus je nastupio u jakom sastavu sa Cristianom Ronaldom u startnoj postavi, ali je evidentno da Bianconerima nedostaje dobar igrač u veznom redu što je najveća mana Stare dame.

Barci je za trijumf bio dovoljan gol u prvom te dva pogotka u nastavku. U prvom dijelu mrežu je tresao Depay nakon lijepe akcije u 3. minuti, a u nastavku Braithwaite nakon ubačaja iz kornera zabija u 58. minuti.

Treba napomenuti i da je Juve imao nekoliko vrlo dobrih prilika. Morata koji je bio stater je u finišu prvog dijela propustio niz šansi, ali nije uspijevao pronaći put do mreže.

Konačan rezultat postavljen je u sudačkoj nadoknadi kada je lijep gol sa ruba kaznenog prostora postigao Puig.