You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

Dončić spektakularan, Orlando šokirao Lakerse

Luka Dončić ponovno je oduševio svijet NBA košarke rijetko ostvarivim učinkom, a Los Angeles Lakersi poraženi su nakon niza od devet pobjeda.

Luka Dončić postao je najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je ostvario triple-double s učinkom 20+ poena, 15+ skokova i asistencija. Slovensko čudo od košarkaša, protiv Sacramenta, upisao je 27 koševa, učinak karijere od 17 dodavanja te 15 uhvaćenih lopti. To je bio njegov 12. triple-double sezone (najviše u ligi) i dvadeseti ukupno. Mavsi su zamalo uprskali vodstvo od 16 razlike u drugom poluvremenu, međutim zahvaljujući Dončiću i Sethu Curryju (21 poen) ipak su upisali novu pobjedu, treću zaredom. Dallas je devetu utakmicu u nizu igrao bez Kristapsa Porzingisa koji se trebao vratiti protiv Kingsa, no i dalje osjeća bol u koljenu tako da će još kratko vrijeme odmarati. De'Aaron Fox je predvodio domaću ekipu s 27 koševa i 12 asistencija, Buddy Hield pridodao je 25.

Orlando je odigrao jednu od najboljih utakmica sezone proslavivši pobjedu kod Los Angeles Lakersa koji su zaigrali bez Anthonyja Davisa. Pobjedu je s linije slobodnih bacanja potvrdio Aaron Gordon koji je u nekoliko navrata fantastičnim zakucavanjima šokirao čak i domaće navijače. Ipak, junak pobjede Magica bio je Markelle Fultz s drugim triple-double učinkom karijere, ubacio je 21 poen uz 11 skokova i deset asistencija. Orlando je prva momčad koja je slavila protiv Lakersa, a koja trenutno drži negativan omjer (20-21). Gordon je također dodao 21 poen, a Nikola Vučević i Wes Iwundu pridodali su po 19. LeBron James bio je najbolji kod Lakersa s 19 poena i 19 asistencija.

Portland Blazersi u potpunosti su neutralizirali Jamesa Hardena zadržavši ga na svega 13 poena uz šut 3-12. Mario Hezonja zbog problema s leđima nije zaigrao, a čitava početna petorka Blazersa upisala je dvoznamenkast učinak, najviše je ubacio Damian Lillard s 25 koševa, CJ McCollum pridodao je 24. Russell Westbrook je zabilježio učinak od 31 poena, 12 dodavanja i 11 skokova.
Iznenađenje dana ostvarili su Detroit Pistonsi svladavši u gostima Boston. Četiri igrača Pistonsa zabilježili su učinak od 20+ poena. RookieSekou Doumbouya upisao je 24 poena, a Markieff Morris 23. Detroit je sjajnim nizom od 17-5 na početku posljednje četvrtine pobjegao na prednost koju više nisu ispuštali iz ruku. Gordon Hayward s 25 koševa i Jaylen Brown s 24 predvodili su Celticse za koje nije nastupio Jayson Tatum.

Toronto Raptorsi, napokon u najjačem sastavu, slavili su na gostovanju kod Oklahome. Već nakon prve četvrtine prvaci su vodili s +13 (38:25), a u drugoj dionici golemih trideset razlike (73:43). Međutim, Raptorsi su se previše opustili u drugom poluvremenu, nakon koša Danila Galinarija, OKC je smanjio zaostatak na samo tri poena u završnici utakmice prije nego će Raptorsi mini serijom 8-2 riješiti pobjednika. Norman Powell s 23 poena, Pascal Siakam i OG Anunoby s 21 predvodili su pobjednički sastav, kod Thundera se istaknuo Dennis Schröder s 25 koševa, Galinari i Gilgeous-Alexander pridodali su po 21.